Pożegnaj cellulit – na zawsze!

« « Aqua aerobik dla kobiet w ciąży | Aqua aerobik dla kobiet w ciąży » »

CellulitChcę podzielić się z wami kilkoma sekretnymi sposobami na miękką, gładką i pozbawioną cellulitu skórę – po poznaniu tych tajnych sposobów wy też możecie cieszyć się takim rezultatem!

To nic nowego, pomarańczowa skórka jest problemem od zawsze, na całym świecie. Statystyki pokazują, że 90-98% przypadków cellulitu występuje u kobiet z Chin, Południowej Afryki, Egiptu, Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku, Afganistanu, Rosji, Japonii, Tajlandii i Indonezji. Wniosek – wobec niego każdy jest równy!

Wyobraźmy sobie sytuację: ćwiczysz 5 dni w tygodniu i uważasz na to co jesz, jednak nie widzisz efektów – wciąż patrząc w lustro widzisz tylko cellulit. Zbierająca się w Tobie frustracja powoduje, że chcesz się poddać albo posunąć się do drastycznych i bolesnych metod takich jak liposukcja. Zanim posuniesz się do ostateczności, zrozum: nie jesteś sama!

Wszyscy chcielibyśmy mieć płaski brzuch, mocne ramiona i gładkie uda, i wiele razy jedyną rzeczą między nami a sylwetką naszych marzeń jest to znienawidzone zjawisko: cellulit! Dobra nowina jest taka, że można się go skutecznie pozbyć!

„Cellulit” to jedynie bardziej elegancka nazwa tłuszczu – zwłaszcza tych złogów, które zbierają się w warstwie tkanki łącznej skóry, tworząc niesławny efekt „serka wiejskiego”. Cellulit jest jedynie produktem nadwyżek tłuszczu i tworzy się w miejscach jego naturalnego odkładania, takich jak pośladki, uda i brzuch.

Specjaliści uważają, że wypadkowa z szeregu czynników zawierającego między innymi tryb życia, genotyp, dietę i poziomy hormonalne jest bezpośrednią przyczyną odkładania się cellulitu. Nawet modelki nie są odporne na tę epidemię, lecz one znają sposoby na efektywne pozbywanie się pomarańczowej skórki.

Doskonałymi sposobami na zwalczanie cellulitu są:

• Ćwiczenia w wodzie
Gimnastyka w wodzie to jedna z form treningu aerobowego (tlenowego), który jest najskuteczniejszą metodą walki z cellulitem, ponieważ przyczynia się do usprawnienia przemiany materii, przyspieszając usuwanie substancji toksycznych z organizmu. A jak wiadomo, są one w dużej mierze odpowiedzialne za powstawanie obrzęków, uciskających komórki tłuszczowe, co zaś przyczynia się do powstawania grudek i nierówności, jawiących się jako skórka pomarańczowa. Podczas ćwiczeń woda doskonale masuje ciało, przyczyniając się do pobudzenia krążenia oraz ujędrnienia i uelastycznienia skóry.

• Trening siłowy
Nie da się przecenić roli treningu siłowego. Cellulit u mnie zbierał się na nogach i po zewnętrznej stronie ud, ale ćwiczenia przyniosły ogromne efekty w zaledwie kilka tygodni! Jeśli nie ćwiczycie w trybie ciągłym, zacznijcie od treningów przynajmniej trzy razy w tygodniu. W planie powinny znaleźć się ćwiczenia skupiające się na sprawiających problemy strefach. Na przykład, jeśli najwięcej uwagi wymagają nogi, trening powinien składać się w dużej mierze z przysiadów, przysiadów ze sztangą, ćwiczeń na suwnicy i uginania nóg w leżeniu. Aby pracować nad brzuchem, wykonujcie ćwiczenia w stylu brzuszków, unoszenia nóg w leżeniu i tym podobnych. Zakończcie trening kwadransem na bieżni lub rowerku w trybie cardio. Pamiętajcie, by rozłożyć pracę nad różnymi częściami ciała na różne dni i zapewnić sobie kilka dni odpoczynku; to pozwoli uniknąć przetrenowania i ewentualnych kontuzji.

• Czego nie jeść
Nieważne, ile razy to słyszeliście, to powinno zostać powiedziane: jeśli narzekacie na cellulit i chcecie poprawić swój wygląd i samopoczucie, trzymajcie się z daleka od tłustych i nadmiernie przetworzonych produktów żywnościowych. Pamiętajcie, „jeśli nie ma tego na piramidzie żywieniowej, to nie jedzenie”. U ludzi nieprzyswajających wystarczającej ilości związków odżywczych lub pijących dużo kawy czy alkoholu odkłada się w organizmie dużo więcej toksyn, powodując… sami wiecie, co! Dieta bogata w warzywa i ograniczająca czerwone mięso może pomóc w zmniejszeniu nieprzyjemnych objawów. Najlepszym sposobem na zmniejszenie ogólnej ilości spożywanego tłuszczu jest wybieranie tylko „zdrowych” tłuszczów (jak chude mięsa i orzechy) i rezygnacja z fast foodów. Ustalcie dzienny limit przyjmowanych kalorii dla poprawy zdrowia i stylu życia. Dodatkowo uzupełniajcie dietę suplementami i unikajcie jedzenia bogatego w tłuszcze nasycone!

• Picie wody
Wielka rzesza kobiet ma cellulit z powodowany złym nawodnieniem organizmu. Eksperci sugerują picie sześciu do siedmiu szklanek dziennie, co pomaga w wydaleniu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Jeśli więc nie macie nawyku częstego picia wody, a zmagacie się z cellulitem, wystarczy zaopatrzyć się w bidon do trzymania pod ręką i często z niego korzystać.

• Rzućcie palenie
Dla palaczy problem cellulitu jest kolejnym powodem do porzucenia tego nawyku! Papierosy zmniejszają wydajność krążenia, zmniejszając ilość krwi docierającej do skóry. Dodatkowo niwelują efekty każdego rodzaju ćwiczeń przez zmniejszanie elastyczności skóry.

• Pielęgnacja naskórka
Określam ten dział mianem „dekorowania ciasta” – zauważcie, proszę, że nie są to jedyne słuszne metody, a jedynie dodatkowe działania związane z dietą i treningiem.
Na rynku dostępny jest wybór kremów mogących zmniejszyć widoczność cellulitu. Wiele z nich zawiera składniki typu wyciągu z zielonej herbaty (intensyfikującego proces spalania tłuszczu), Retinolu A (wzmagający odnowę warstw skóry) czy ekstraktu z alg (wspomagającego spalanie tłuszczu odłożonego w górnych warstwach skóry).
Jeśli dba się o elastyczność skóry, poprawia się jej wygląd. Właściwe nawilżanie i niektóre dobrane kremy i olejki mogą poprawić jej kondycję. Pamiętajcie o codziennym nawilżaniu i ochronie przed nadmiernym wystawieniem na światło słoneczne, w ten sposób utrudnione jest powstawanie efektu marszczenia na skórze.
Jeśli macie ochotę na chwilę zapomnienia, salony urody i spa oferują usługi pielęgnacji ciała z użyciem mieszanki wodorostów i alg oraz perfumowanych, nawilżających preparatów poprawiających krążenie i zawartość wilgoci w skórze.
Jak wspomniano wyżej, picie dużej ilości kawy działa zdecydowanie negatywnie, jednak w niektórych przypadkach potwierdzony został dobroczynny wpływ zastrzyków kofeinowych.
Na koniec wreszcie, bardzo efektywną terapią jest masaż, zwłaszcza techniką endermologii – metody wykorzystującej rolki masujące i urządzenia ssące.

Wnioski:
Starajcie się nie polegać wyłącznie na jednej metodzie do usunięcia waszych problemów ze skórą. Bez odpowiedniego utrzymywania formy cellulit może łatwo wrócić nawet po długim okresie ciężkiej pracy i dużej ilości wydanych pieniędzy. Proste założenia, o których tu przeczytaliście, pomogą wam utrzymać się na właściwej ścieżce.

źródło: http://www.bodybuilding.com

« « Aqua aerobik dla kobiet w ciąży | Aqua aerobik dla kobiet w ciąży » »

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: